Co je nového

 

31.12.2011 -  Na návštěvu a poslední procházku v roce 2011 dorazili knírači z CHS Bohemia Top Star/ ....vzhledem k témeř jarnímu počasí jsme po procházce rozdělali oheň a opékali buřty ....ta divná zima má něco do sebe!

Martina s Ferdou, Dolly a Pepou, autor fotografie ´Žorž´

....další fotografie v galerii bohemiatopstar

26.12.2011 - Vánoční procházka s vlkodavy v okolí Švihova - velký dík za její uspořádání CHS CZECH VALLEY, bylo to skvělé a ač jsem vyrazila jen s mladými pikardicemi Apolenou a Gaiou, celkem mezi vlkodavy zapadly ....dobrá, možná byly o něco více slyšet :))).

21.12.2011 - .....a ještě jedno video, sice je reklamní, ale zato vánoční a navíc i poučné pro majitele pikardů -  pikard je ´trochu´ svéhlavý, povely plní dle vlastního uvážení a HLAVNĚ chce mít vždy poslední slovo:  JINGLE BELLS   :)))

 

13.12.2011 - Krátké video ze začátků výcviku Apoleny: Apolena_4 months old  a Gaiy: Gaia_4 months old. A velké poděkování  Štěpánce ( www.borderka-enny.websnadno.cz ) - trpělivé cvičitelce Apoleny a zároveň tvůrci videa:) 

 

5.12.2011 - Psiska si užívají posledních podzimních dnů: 

 

....... a naše smečka se zmešila o Anetu, která odjela do nového domova ...... bydlí také v Německu. 

Aneta:

 

29.10.2011 - Se svými novými majiteli odjel Albert, bydlí v Německu a podle prvních fotek se mu v novém domově moc líbí :) .  

Albert:

21.10.2011 - .....pár nových fotek štěňátek z posledních dnů opět TADY, na konci fotoalba.....

19.10.2011 - Klárka absolvovala znovu vyšetření srdce (EKG, Doppler), tentokrát u MVDr. Hořejše s výborným výsledkem, podezření na dilatační kardiomyopatii se nepotvrdilo .....což by jistě byl důvod k oslavě, kdyby neměla jiný zdravotní problém - pravděpodobně nádor na mléčné žláze, v tuto chvíli velikosti pomeranče ....takže stojíme před otázkou, zda riskovat narkózu, operaci, možné pooperační komplikace nebo ne.....názory odborníků mi moc nepomohly - jeden veterinář říká operovat, druhý nechat být a jen pozorovat :( ...

18.10.2011 - Do nového domova vyrazila i Amálka ( domácím jménem Amy) , zůstává v ČR ( i když momentálně pobývá s novou paničkou v Lichtenštejnsku) ....po ní zvládla dloooouhou cestu Aspyn a už řádí v novém domově v Kanadě .....a dnes vyrazila na cestu Agáta s Adamem, také to nemají blízko, oba letí do USA, Agáta bude bydlet ve státě New York, Adam v Kansasu ......

Amálka alias Amy na výletě ...přiznávám, že jí trochu závidím :)

2.10.2011 - První štěňátko se vydalo do světa - včera odjel Artur, jeho nový domov je ve Švýcarsku.....a má i novou kámošku Grappu ( která z něj tedy zatím vůbec není nadšená :) ): 

 

1.10.2011 - Byla jsem se podívat na klubové výstavě vlkodavů na Křivonosce - zúčastnil se i KLÁRY brácha CH. Gaston Stříbrný potok - ve třídě vítězů získal V2 a vyhrál soutěž ´Nejlepší senior pes´.  Klárka se radši povalovala doma - ale posílá gratulace! :)

 

29.9.2011 - O víkendu se ve Francii ve městě Conty konala speciální výstava pikardských ovčáků - Nationale d´Elévage Conty.

Výsledky výstavy: NE Conty_2011.doc (160 kB), nejlepším psem výstavy se stala  Ch. Celtis des Garous D'ebene chovatelky a zároveň majitelky p. Ellen Adam.

 

26.9.2011 - Štěňátka už mají čipy, jedno očkování a teď je čeká třetí odčervení....dnes posílám žádost o vystavení PP.

.....Rufus se pokoušel kamarádit, ale brzo pochopil, že bezpečnější bude vždy se včas  schovat před tou smečkou malých netvorů....

 

12.9.2011 - .....a další fotky, jen, pro změnu, v jiném FOTOALBU ....

4.9.2011 - Štěňátka vyrazila poprvé ven ´na výlet ´ .... více fotek opět TADY

3.9.2011 - Honza s Rufusem se zúčastnili ´téměř dogtrekkingového´ závodu  Toulky okolo Kletě , urazili trasu dlouhou 43 km a vyhráli :) (pravda, trochu jim pomohlo domácí prostředí, kde, na rozdíl od ostatních soupeřů, nebloudili....)

2.9.2011  - Do záložky Pikardský ovčák jsem přidala odkaz na krásné video 3leté pikardice Flicky a její majitelky Kathy ...aneb ´Jak se žije s pikardem...´

 

31.8.20011 - Stěhování ....štěňátka mají nové a hlavně větší bydlení....ale zase tak velká změna to nebyla - stěhovala se jen na druhou stranu pokoje :) ...

30.8.2011 - ......a opět nějaké nové fotky štěňátek - FOTOALBUM . Všechna mimina jsou jednou odčervená, pokoušejí se naučit jíst z misky a Alice má ode dneška, na přání budoucího majitele, nové jméno - ASPYN ( ´Aspen´) .....

22.8.2011 - Všechna štěňátka už mají otevřené oči a pokoušejí se o chůzi - baletky to tedy zatím vážně nejsou :) ....pár nových fotek: FOTOALBUM .

16.8.2011 - Miminům už je jeden týden a doslala nové rozlišovací obojky viz. FOTOALBUM a  ŠTĚŇÁTKA

13.8.2011 - Štěňátka už dostala jména, nakonec jsem nevymýšlela nic originálního , ale zůstala u jednoduchých a českých jmen  viz. FOTOALBUM  (sice zatím vypadají všechna stejně, ale alespoň podle barvy stužky je vidět, že se vážně jedná o různé jedince :) )  

 8.8.2011 - Máme ŠTĚŇÁTKA !!! Aira se rozhodla porodit přesně v den svých 4. narozenin..... asi chtěla, aby její ´děti´ slavily narozeniny stejný den jako ona :) .....

 2.8.2011 - Aira už má pořádný pupík  - 54. den březosti: 

 ....... Rufus se rozhodnul, že ji bude hlídat:

......zatímco Klárka jen závidí, že Aira může jíst 3x za den:

 21.7.2011- Výlet s Rufusem do Orlických hor, počasí nám tedy ´trochu´ nevyšlo (ta první mlha je Masarykova chata, v druhé mlze Rufus na vrcholu Velké Deštné - název hory přesně vystihuje situaci) :

 

.....zbytek smečky - ´těhotná a nemocná´- zůstal doma a dal přednost povalování ..... myslím,že pro tentokrát to byla ta lepší volba:

 

 19.7.2011 - Pikard je vážně výborný hlídač! viz. foto :) :

 10.7.2011 - Světová výstava Paříž - vítězem plemene pikardský ovčák se stal CH. Caesar de la Vallée de Crèvecoeur , Brennus du Clos de la Sapineraie, otec našich budoucích štěňátek - V3 ve tř. šampionů :)  (zdroj: https://www.cedia.fr/) . 

 

 7.7.2011 - HURÁÁÁ!!!  POTVRZENO, ŠTĚŇÁTKA BUDOU! Měla  by se narodit kolem 10. srpna a bude to teprve druhý vrh pikardských ovčáků v ČR     ( 1. vrh se narodil v listopadu 2008 v CHS von Worwitz ). 

 

23.6.2011 - Aira je na 7. července objednaná na vyšetření ultrazvukem pro potvrzení nebo vyvrácení březosti. Tak držte palce! .....a pro ty, kdo třeba přemýšlí o pořízení štěněte, jedno krátké video , na které jsem narazila na YouTube :).

9.6.2011 - Vyrazili jsme s Airou za ženichem do Francie, cesta po německých dálnicích byla nekonečná, ale krytí proběhlo úspěšně :) ..... více informací v sekci Štěňátka .

5.6.2011 - NVP Klatovy - Eda , tř. otevřená - V2, res. CAC

3.6.2011 - Do sekce IRSKÝ VLKODAV jsem přidala odkaz na nový informační web o irských vlkodavech.... 

30.5.2011 - Rufus a jeho (dobrá - ´naše´) pokusy o agility .....kruh zvládne, ale do tunelu se mu tedy moooc nechce:) :

29.5.2011 - Výlet na Boubín - fotogalerie.

19.-22.5.2011 - Opět na vodě - jen jiná řeka a jiný pes - Vltava a Aira.

Aira je sice rozumnější než Rufus (někdy....) a nevrhá se bezhlavě z lodi do řeky, ale zase ji vyčerpávaly ´společenské´ večery, kdy se snažila vše hlídat a mít pod kontrolou, ale únava vítězila:

21.5.2011 - Klárce je 7 let. Přejeme hlavně zdraví! K narozeninám mj. dostala novou matraci, z té měla veeelkou radost.....a zelená jí sluší :) :

30.4.2011 - Rufus na Malši poprvé otestoval svou plovací vestu......sice se jeho výbavě všichni smáli, ale jak se mu hodila, když se na Hamru, přímo pod jezem, rozhodl opustit loď a vrhnul se do peřejí (dobrá, sice tam bylo max. 20-30 cm vody, ale co ´kdyby´ ........).

 22.4. - 25.4.2011 - Velikonoce na Šumavě  v kompletní sestavě - Klára, Aira, Rufus, Eda. Počasí i ubytování parádní, jen nedělní nápad vyrazit na NS Povydřím (Čenkova pila - Antýgl) nebyl moc dobrý, cesta kolem Vydry připomínala dálnici a Turnerova chata Matějskou pouť...to v pondělí na Tříjezerní slati nebyl téměř nikdo, asi už všichni vyrazili po prodlouženém víkendu k domovu.

A Klárka děkuje Slávkovi za sobotní odvoz z Kašperka....prý už má věk na to, aby občas dala přednost autu před šlapáním dalších kilometrů (i tak toho nachodila dost - sobota cca. 13km, neděle 11,5km a pondělí cca. 15 km). Fotogalerie.

Eda s velkou i malou paničkou na Turner. chatě

 23.4.2011 - MVP České Budějovice, Eda  , tř. otevřená - V2, res.CAC, posudek (rozhodčí Oates Seamus, IRL)Pěkný typ, ve výborné kondici, pěkná hlava, dobře postavené uši, dobrý skus, silný krk, dobrá HL, dobré zaúhlení, pohybuje se dobře

 16.4.2011 - Toulky Třeboňskem, výlet s prvky dogtrekkingu, 40 km - překonala jsem vlastní loňský rekord v počtu a velikosti puchýřů a za 7 hodin 44 min přesně jsme se s Rufusem dotrmáceli (já doslova, Rufus byl v pohodě) k cíli. A stejně jako loni z toho bylo 4. a zároveň poslední místo. Aiře s Honzou se vedlo úplně stejně - čtvrté a také zároveň poslední místo v kategorii mužů......tak si psiska nemusela nic závidět :) - fotoalbum .

 14.4.2011 - Jeden zajímavý nápad - ´Pikard v mojí blízkosti? ´ aneb kde všude se můžete s pikardem potkat: FrancieNěmeckoŠvýcarsko  a Benelux. Vzhledem k tomu, že v ČR je v současné době jen 7 jedinců tohoto plemene ( u 5 majitelů) nemá jaksi význam podobnou galerii zakládat - zatím, doufám, že časem se to změní :) .

  2.4.2011 - Výlet na Šumavu - z Nového Údolí přes Třístoličník, Trojmezí, Plechý a Plešné jezero do Nové Pece. Počasí parádní, jen množství sněhu jsme trochu podcenili - naštěstí Klára zůstala doma, to by pro ni nebylo, fotky .

 26.3.211 - Rufus absolvoval bonitaci v Mladé Boleslavi a splnil tak všechny podmínky pro zařazení do chovu. Posoudil ho p. Josef Němec a ač mám silné podezření, že standard pikarda nikdy nečetl (alespoň max. povolenou výšku psa by vědět mohl, když už rozhoduje o chovnosti), napsal mu celkem pěkné hodnocení viz. bonitační karta . A stihli jsme i výlet na Valečov a Drábské světničky - fotogalerie . 

 25.3.2011 - Vyrazila jsem s Rufusem na vodní hrad Švihov, kde tento den probíhalo focení irských vlkodavů do ročenky. Pokus propašovat pikarda mezi  ´psí  aristokraty´ nevyšel, byl hned odhalen. Takže jsem se raději věnovala procházkám kolem hradu a rozdávání odborných rad pózujícím modelům (a modelkám) :) .

Několik dalších fotografií je TADY .

 19.3.2011 - V sobotu jsem se byla podívat na St. Patrick´s Day Happeningu a Irish Wolfhound & Scottish Deerhound Junior & Veteran Show (uf, trochu dlouhý název :) ) v Rybníkách u Dobříše, výstavu posoudila p. Conny Fernhout Schildt (chs. Pitlochry´s ). Hezké prostředí, příjemná atmosféra a kdyby bylo alespoň o 3 st. C tepleji, byla celé akce bez chyby. Velká gratulace patří Dorotce (Dinny Czech Valley), která při své výstavní premiéře vyhrála, co se dalo ( Tř. Puppy - VN1, Nejlepší mladá fena, Best Junior). Pár fotek je TADY.

 17.3.2011- Rufus byl na vyšetření očního pozadí u MVDr. Beránka - výsledek negativní, takže vše ok.

 14.3.2011 - Do webového alba  přibyly fotky ze dvou jarních procházek (okolí Dívčího Kamene a údolí Černé ) a ze včerejšího výcviku. Album ´Cvičák´ se pokusím pravidelně doplňovat a vzhledem k tomu, že máme problém s aktualizací stránek ZKO Týn nad Vltavou, info o nově přidaných fotografiích bude zde.

 21.2.2011 - Dnes jsou Rufusovi 2 roky. Tak  ´Na zdravííííí ´!

 5.2.2011 - MVP Brno, Rufus,  mezitřída  - V1, CAC, CACIB,BOB. Sebekriticky musím přiznat, že předvedení v kruhu bylo příšerné (Rufus přišel na řadu až kolem 13h, celé dopoledne jsem ho ´tahala´ po přecpaných výstavních pavilonech a v kruhu se pak na něm projevila únava - nechtěl stát, stále se pokoušel si lehnout, chvíli to i vypadalo, že usne :) - no, moje blbost). Přesto se slovinské rozhodčí líbil a napsala mu pěkný posudek ( doslovný přepis tady ). Že byl opět jediných zástupcem plemene asi nemusím psát......

V pavilonech bylo opravdu doooost plno:

 Rufus v kruhu trpěl, ale vyhrané ceny ho vážně zaujaly:

 

 24.1. 2011  ODKAZ na pár fotek z prosincové návštěvy Amina a Oggyho.....

 

 15.-16.1. 2011   Téměř jarního počasí uprostřed ledna jsme využili k výletům. Na delší trasu v Píseckých horách vyrazili pikardi ( i když rozhlednu na Jarníku tedy nezdolali..... pravda, já taky ne). Klárka je dáma v letech a místo Píseckých hor si vybrala procházku v okolí Dívčího kamene s výhledy do okolí a menším množstvím ušlých kilometrů. Fotografie z obou výletů jsou TADY .

  3.1.2011   Do Fotogalerie jsem přidala pár zimních fotek.......