Akce a výlety

 

30.12.2010 Psí Vánoce - Klárka, Rufus, Aira:

......a Eda s Pepou ( Pepa je TA kočka):

23.12.2010 Krásné Vánoce a spokojený rok 2011!      PF 2011.jpg (67,4 kB)

19.12.2010  Na tradiční předvánoční návštěvu přijeli Amin a Oggy ......ovšem plánovaný (také tradiční) výstup na Kleť se nekonal - Amin se vymlouval na svůj věk a Oggy s majiteli ho v jeho lenosti podporovali ......dali přednost kratší procházce (psi i majitelé), válení v posteli (psi) a lehké společenské konverzaci za popíjení osvěžujících nápojů (majitelé) :) :

8.12.2010 - Rufus si užívá letošní první sníh:

......zatímco Aira hárá, opět chytla  ´melancholickou´ a vyžaduje neustále chovat:

 12.-14. 11. 2010 - S Rufusem jsem vyrazila na další víkendový výcvikový kurz do Chlístovic k Romanovi Pecárů . A po našem sobotním výkonu na obranách jsem se rozhodla další pokusy o nácvik obran ukončit - myslím, že si oddechl jak Rufus, tak figurant. Vzdávám se, z Rufíka vážně obranář nebude, budeme se muset proslavit nějak jinak :).  A tak zatímco ostatní cvičili s plným nasazením, my vyrazili na procházku:

6.11.2010 - Tak TAKHLE vypadá pikardí narozeninová párty v Americe ....... po poradě s Airou a Rufusem zůstávám u klasiky - pečené kuře - balónky a barevné čepičky prý můžu klidně vynechat :).

1.11.2010 - Na Picasaweb jsem přidala pár fotek z podzimních procházek. A Rufus už dostal ´vánoční´ dárek - radost sice moc velkou neměl, ale bude se mu, vzhledem k jeho nápadům skákat z lodi do jezů, nááááramně hodit :) :

   13.10.2010 - S Klárkou jsme vyrazily na Kleť..... bláznivé pikardy jsme nechaly doma, takže to byl pohodový výlet.

 

 9.10.2010 - MVP České Budějovice -Eda, třída otevřená VD4 - pan rozhodčí Havelka v něm odhalil maskovaného německého ovčáka :).

 

30.9.2010 - Přidána karta bílého švýcarského ovčáka Edy - Enzi z Blatenských luk , který s námi sice trvale nebydlí, ale rozhodně patří do ´rodiny´ (ne, vážně u nás nesněží, jedná se o ilustrační foto ´té rodiny´ z loňské zimy :) ):

 

25. - 26.9. 2010 - Pro zajímavost přidávám odkaz na výsledky speciální výstavy pikardů ve Francii  -  Nationale d´Elevage Conty . Poprvé zde byl zástupce prvního (a zatím jediného) českého odchovu - ALPHA LUPI VON VORWITZ. V mezitřídě fen získala krásné 3. místo sestra Rufuse ALEXA VON BURG NEUENFELS. 

19. - 26.9. 2010 - V kompletní sestavě tj. Rufus, Aira, Klára a Eda jsme vyrazili na týdenní dovolenou do Lužických hor a Čerského Švýcarska, o  víkendu pak naší smečku doplnili Amin a Oggy . Počasí vyšlo nádherně (tedy do příjezdu Matoušků :) ), kraj po srpnových povodních turisty úplně opuštěn, no paráda. Největší radost jsem měla z Klárky, která bez problémů zvládala i delší výlety a přednost lenošení a válení na chalupě dala jen jeden den, to Eda se flákal daleko víc :). Pár fotek z této akce je tady .

Klárka na Vilemínině stěně, v pozadí Mariina skála

27.8. - 29.8. 2010 Sraz pikardských ovčáků v  Bedřichově - kromě 5 pikardů (což je 70 % ze všech pikardů žijících v ČR, takže velmi vysoká účast :) ) se zúčastnili ještě 4 irští vlkodavové, jeden chodský pes a jedna border kolie.  Krásné fotky od Renči, majitelky Goodyho,  v její fotogalerii.

18.7. - 24.7. 2010 LVT Zbraslav u Brna - na Zbraslav jsem mířila s představou téměř ´rodinného tábora´, kde si vyměníme zkušenosti s výcvikem francouzkých ovčáků, po večerech budeme rozebírat specifika jejich povah (a pikard jich má opravdu hooodně:) ) atd. .....skutečnost byla trochu jiná - 60 psů na výcvik už není (aspoň podle mojí představy) jaksi možné rozumně zvládnout a nedivím se, že vládla ´organizační anarchie´ a určitá nervozita ze strany pořadatelů i účastníků tábora .....ale ano, po večerech se specifika výcviku opravdu rozebírala, jen nechápu, proč to muselo být zásadně v arogantním tónu stylem ´kdo z koho´......moje chyba, příště se budu víc ptát, než někam vyrazím...... věřím, že někomu tento styl vyhovuje, pro mě byla, aspoň doufám, účast na takovéto akci poslední.

Na druhou stranu jsem si, díky obrovskému množství účastníků a rozdílnosti jednotlivých způsobů výcviku, ujasnila, kterým směrem se chci ve výcviku svých psů dále ubírat ( poděkování Zuzce Horké , Katce Valouškové a celé jejich partě)  a kterým rozhodně ne (tady asi radši jmenovat nebudu :) ). A další velké poděkování Thomasi Wögingerovi (Rakousko) za výborný seminář o stopách !!!

..... a že se Rufus celý týden nezastavil a cvičil a cvičil je vidět na mojí jediné fotce z této akce:

17.7.2010 Speciální výstava pikardských ovčáků - Pfungstadt, Německo - vypravili jsme se téměř 600 km, cesta úmorná, ale výstava moc zajímavá zkušenost. Posuzoval francouzký rozhodčí Jean-Pierre Lasselin, zúčastnilo se něco přes 70 psů. Rufuse jsem přihlásila do mezitřídy - výsledek VD4 , Aira v otevřené třídě V (originály posudků ve výsledcích výstav v záložce Aira  resp. Rufus ).......... a velké poděkování  ´doprovodnému týmu´ - řidiči, překladateli a poradkyni přes vystavování :) .

Další fotografie jsou  picasawebu ........a tady  je moje favoritka  - Cassiopée du Clos de la Sapineraie, chovatel i majitel p. Bucher-Fraigneau.

24.6.2010 - Na Picasaweb přidány fotky z výletů na Karlův Hrádek, do Píseckých hor a z návštěvy v CHS Pikazel .

17.6. 2010 - Rufus, spolu s EnnyPheobe , na procházce do Bechyně .....pár dalších momentek je tady .

12.6. 2010 - Klubová výstava KCHMPP, Mladá Boleslav, Rufus- tř. otevřená V1, CAC, BOB

1.6.2010 - Rufus absolvoval minulý týden rtg vyšetření na dysplazii kyčelních kloubů - dnes dorazily výsledky a slavit se, bohužel, nebude - DKK 2/2

21.5.2010 - Klára oslavila svoje 6. narozeniny....takže všechno nej a hlavně hooodně zdraví.

    

14.-16.5. - Rufus (vzal mě taky) na výcvikovém víkendu u Romana Pecára , jak vypadá pikard na obraně viz. fotogalerie   ......ne, opravdu to není Alf, jak se někteří domnívali. Poslušnost a stopa nebyly k focení, spíš k pláči :) ....příště.

 

12.5.2010 - Rufus Aiře záviděl její vodácký výcvik a pořád otravoval, že chce taky na vodu ......a tak byl v sobotu na Otavě.

   

8.5. 2010 - Z Airy se stal pravý vodák - minulý víkend jela Vltavu od ´Fíka´ do Zlaté Koruny, o týden dříve vyrazila na Malši - z Římova do Českých Budějovic. Zatím tedy odmítá pádlovat a místo toho se baví chytáním vln, ale to chce jen čas :) . Pár vodáckých fotek Airy je ve fotogalerii .

 

17.4. 2010 - Toulky Třeboňskem -závod s prvky dogtrekkingu - vyrazili jsme s Rufusem rovnou na trasu 45 km . Okolí krásné, Rufus úplně v pohodě, jen já ´trochu´ trpěla - posledních 10 km bylo nekonečných. Do cíle jsme dorazili přesně za 11 h a 5 min a skončili tak na krásném 4. místě ........ dobrá, přiznávám,  toto místo bylo zároveň i poslední . Ale úspěch je, že jsme vůbec došli, dokonce , proti původnímu předpokladu, ještě nebyla tma a od třetí, medailové pozice nás dělily jen 2 minuty. Příští rok všem ukážeme!  Pokud se mi do té doby stihnou zahojit ty obrovské puchýře na chodidlech.....  fotky našich  ´soupeřů´ jsou tady  

 

2.4. - 5.4. 2010  Na Velikonoce jsme vyrazili v plné sestavě na výlet do Chřibů .....Rufus trénoval chůzi a tahání v postroji, Aira pobyt v cizím prostředí s cizími lidmi a Klára svojí trpělivost s námi - protože nutit 6-ti letého vlkodava ujít denně více než 10 km je , podle Klárky, opravdová nehoráznost.

Pár fotek z tohoto výletu: 

https://picasaweb.google.com/stichovaj/100410Velikonoce_Chriby#